Kategorie

Immunofort plyn x 125g

3361901
Kod producenta: 3361901
Dostępność:
Produkt na zamówienie
Czas realizacji: 3 dni
 • Opakowanie: 125 g
 • Postać: płyn doustny
 • szt.
  12,90 zł

  IMMUNOFORT

  płyn doustny

  Wskazania do stosowania

  IMMUNOFORT jest stosowany pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; źle gojących się ranach.

  Immunofort jest lekiem roślinnym, tradycyjnym i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

  Skład

  100g leku zawiera:

  Sok z ziela jeżówki purpurowej (Echinaceae purpureae herbae recentis succus) - 40,0g,Sok z owoców aronii (Aroniae fructi succus) - 30,0g,Sok z ziela pokrzywy (Urticae herbae recentis succus) - 10,0g,Sok z korzenia łopianu (Bardanae radicis recentis succus) - 10,0g,Ekstrakt z kwiatów rumianku (Chamomilae extractum fludium) - 10,0g.

  Lek zawiera w dawce jednorazowej 1,0 mg kwasów polifenolowych w przeliczeniu na kwas kawowy.

  Rodzaj i zawartość opakowania - Butelka, 125g.

  Jak stosować lek IMMUNOFORT?

  Dawkowanie:

  Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3-5 ml leku do 4 razy dziennie, 30 min. przed jedzeniem, rozpuszczając lek w małej ilości wody. Rozpocząć terapię preparatem przy pierwszych objawach infekcji, kontynuując leczenie nie dłużej niż 10 dni.

  Zanim zastosuje się lek IMMUNOFORT

  Nie należy stosować leku w przypadku reakcji nadwrażliwości na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych lub na rośliny z rodziny Złożonych (Compositae). Nie stosować w przypadku:

  - postępujących chorób układowych (np. gruźlica, sarkoidoza, kolagenozy, stwardnienie rozsiane), zakażenia wirusem HIV oraz innych chorobach autoimmunologicznych i z autoagresji

  - w onkologii u pacjentów leczonych cytostatykami

  - u pacjentów po przeszczepach narządów

  - w chorobach krwi, dotyczących układu białych krwinek (agranulocytoza, białaczka).

  - w przypadku chorób alergicznych (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skory, astma).

  W przypadku wystąpienia gorączki, duszności, uporczywego kaszlu lub innych niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem.

  IMMUNOFORT zawiera alkohol etylowy (28-36% v/v). Dawka 3ml zawiera około 0,79-1,06% v/v etanolu, dawka 5ml zawiera około 1,32-1,78% v/v etanolu, co dopowiada średnio 6,5-8,8ml, 11-14,8ml wina lub 39,5-53ml, 66-89ml piwa. Preparat może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grup wysokiego ryzyka, jak pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.

  Stosowanie leku IMMUNOFORT u dzieci:

  Leku IMMUNOFORT nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na zawartość etanolu - 28-36% (v/v)

  Ciąża i karmienie piersią:

  Nie zaleca się stosowania leku IMMUNOFORT podczas ciąży i karmienia piersią.

   Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

  Ze względu na zawartość etanolu stosowanie produktu może wywierać wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn, z tego względu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

  Stosowanie innych leków:

  Nie stosować z lekami immunosupresyjnymi (np. cyklosporyna, metotreksat, glikokortykosteroidy). Może nastąpić potęgowanie działania przeciwzapalnego małych dawek kwasu acetylosalicylowego. W badaniach in vitro wykazano indukcję aktywności enzymu CYP3A4 przez składniki aktywne z ziela jeżówki purpurowej, czym tłumaczy się obserwowane zwiększenie klirensu osoczowego midazolamu, natomiast hamowanie aktywności enzymu CYP1A2 może prowadzić do zmniejszenia klirensu kofeiny i tolbutamidu i w znaczący sposób obniżenia klirensu midazolamu. Produkty lecznicze zawierające koszyczek rumianku mogą potencjalnie nasilać przeciwzakrzepowe działanie warfaryny. Preparaty z korzeniem łopianu mogą wpływać na terapię lekami przeciwcukrzycowymi. Ze względu na obecność w produkcie leczniczym soku z ziela pokrzywy oraz korzenia łopianu może dojść do nasilenia działania leków moczopędnych.

  W razie przyjęcia większej dawki niż zalecana

  Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni, obniżenie ciśnienia tętniczego. 

  W przypadku pominięcia dawki leku IMMUNOFORT:

  Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej.

  Możliwe działania niepożądane:

  Jak każdy lek IMMUNOFORT może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na jeżówkę, charakteryzujące się wysypką, pokrzywką, skurczem oskrzeli, astmą i reakcją anafilaktyczną. Jeżówka może wywołać reakcje alergiczne u osób z atopią. Stwierdzono także związek z chorobami autoimmunologicznymi. W wyniku długiego stosowania (powyżej 8. tygodni) może wystąpić leukopenia. W przypadku wystąpienia tych lub innych objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie leku IMMUNOFORT:

  Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Dopuszczalne lekkie zmętnienie powstałe w czasie przechowywania.

  Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.