Kategorie

Ginkofar Forte tabl. x 60

5568612
Producent: BIOFARM SP.Z O.O.
Kod producenta: 5568612
Dostępność:
Jest Jest
Czas realizacji: 3 dni
 • Substancja czynna: Ginkgo bilobae extractum
 • Opakowanie: 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.)
 • Postać: tabl.powl.
 • Dawka: 0,08 g
 • szt.
  23,60 zł
  Wskazaniami do stosowania preparatu Ginkofar Forte są: zaburzenia krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Zaburzenia krążenia obwodowego, k

  Skład:
  1 tabl. powl. zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego standaryzowanego na 24% ginkgoflawonoglikozydów.

  Działanie:
  Preparat zwiększający tolerancję tkankową na niedotlenienie, hamujący powstanie i zwiększający wchłanianie obrzęku mózgu i siatkówki. Znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Preparat neutralizuje wolne rodniki i działa neuroprotekcyjnie. Preparat hamuje uwarunkowaną wiekiem redukcję receptorów cholinergicznych i adrenergicznych receptorów a2, poprawia zdolność uczenia się i zapamiętywania.

  Wskazania:
  Zaburzenia krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Zaburzenia krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bólu w stopach), osłabienie słuchu i wzroku. Wspomagająco w miażdżycy naczyń.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na składniki preparatu.

  Ciąża i okres karmienia piersią:
  Ze względu na zachowanie prewencji ogólnej w ciąży i okresie karmienia piersią należy przerwać stosowanie preparatu.

  Interakcje:
  Preparat nie powinien być stosowany jednocześnie z aspiryną, warfaryną i diuretykami tiazydowymi.

  Dawkowanie:
  Doustnie. Dorośli: w zaburzeniach krążenia mózgowego 1 tabl. 2-3 razy dziennie, w zaburzeniach krążenia obwodowego 1 tabl. 2 razy dziennie. Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając płynem. Zasadnicza terapia powinna trwać 8-12 tygodni, po której jest wskazane przyjmowanie preparatu 1 tabl. 1-2 razy dziennie.