Kategorie

Fenistil zel x 30g

3010001
Kod producenta: 3010001
Dostępność:
Jest Jest
Czas realizacji: 3 dni
 • Substancja czynna: Dimetindenum
 • Opakowanie: 30 g
 • Postać: żel
 • Dawka: 1 mg/g
 • szt.
  19,20 zł
  Fenistil znajduje zastosowanie w leczeniu świądu w przebiegu dermatoz, pokrzywki, po ukąszeniach owadów (w tym komarów), w oparzeniach słonecznych oraz powierzchownych oparzeniach skóry (I stopnia).

  Skład:
  1 g żelu lub 1 ml emulsji zawiera 1 mg dimetindenu w postaci maleinianu.

  Działanie:
  Preparat do stosowania miejscowego o wyjątkowo silnym powinowactwie do receptorów H1. Działa przeciwświądowo i przeciwhistaminowo oraz wykazuje działanie miejscowo znieczulające. Dzięki specjalnie dobranemu podłożu emulsji i żelu dimetinden szybko przenika w głąb skóry, wywierając silne działanie przeciwświądowe oraz chłodzące. Biodostępność po zastosowaniu na skórę wynosi 10%. Działanie preparatu rozpoczyna się już po kilku minutach od zastosowania.

  Wskazania:
  Świąd w przebiegu dermatoz, pokrzywki, po ukąszeniach owadów, w oparzeniach słonecznych oraz powierzchownych oparzeniach skóry (I°).

  Środki ostrożności:
  W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UVA/UVB. U niemowląt i małych dzieci nie stosować na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej lub zmienionej zapalnie.

  Ciąża i okres karmienia piersią:
  Nie stosować w I trymestrze ciąży; w pozostałym okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią unikać stosowania na rozległe powierzchnie skóry, przy czym u kobiet karmiących nie aplikować w okolicy brodawek.

  Dawkowanie:
  2-4 razy dziennie smaruje się żelem lub emulsją chorobowo zmienioną, swędzącą skórę.